Race Results - N2SD

N2SD-PHRF-UL-A

Sail # Boat Name Skipper Club Race Rating Elapsed Time Corrected Time Race Status
61011 STARK RAVING MAD VII JIM MADDEN NHYC -57 ---------- ---------- DNC
60010 GOOD CALL THOMAS BARKER CRA -42 10:32:05 11:36:29 FIN
69152 STAGHOUND ALEC OBERSCHMIDT SWYC -45 10:28:13 11:37:13 FIN
61164 KATARA ROGER GATEWOOD DIYC -24 12:50:17 13:27:05 FIN
93145 PALAEMON RUDOLPH HASL SDYC -24 12:58:43 13:35:31 FIN
66960 MORE MADNESS ERNIE PENNELL SDYC -24 15:16:31 15:53:19 FIN
USA 206 FREEDOM JOHN TAYLOR DPYC +6 16:15:37 16:06:25 FIN
69148 ANDIAMO2 ROBERT PACE CRA -24 15:58:55 16:35:43 RDG
GBR 84 TAURUS RUSSELL GRANT BCYC -6 17:15:24 17:24:36 RDG

N2SD-PHRF-UL-B

Sail # Boat Name Skipper Club Race Rating Elapsed Time Corrected Time Race Status
87857 FLYING MONKEYS KEVIN MULLEN/ DAVID REED DPYC +18 ---------- ---------- DNF
56939 MS BEHAVER ROBERT WALKER DPYC +81 ---------- ---------- DNF
77520 HOLYTOLEDO WEST TIM FORDERER SWYC +81 17:34:10 15:29:58 FIN
56443 MARISOL TOM POLLACK NHYC +34 16:49:08 15:57:00 FIN
8455 WHITE CLOUD PAUL DAVID GROSSMAN SDYC +18 17:10:29 16:42:53 FIN
88088 BLUE FLASH MIKE MCCARTHY SLBYC +69 20:45:12 18:59:24 FIN

N2SD-ORCA-A

Sail # Boat Name Skipper Club Race Rating Elapsed Time Corrected Time Race Status
5 TRIDENT TERRY ARGAST SBYRC +44 18:41:18 17:33:50 FIN
23 UNEVEN KEEL MARK JOSEPH BERDAN SGYC +52 20:24:10 19:04:26 FIN

N2SD-PHRF-RACE-A

Sail # Boat Name Skipper Club Race Rating Elapsed Time Corrected Time Race Status
56984 NUI ULIULI JIM BRYANT CRA +18 ---------- ---------- DNC
50252 NIGHT'S WATCH DEAN STANEC SLBYC +15 18:33:03 18:10:03 FIN
38021A S P I R I T 3 CHUCK BAYLESS DPYC +27 20:28:17 19:46:53 FIN
46822 MISTER J FREDERIC HAYEM NSBYC +45 21:21:12 20:12:12 FIN

N2SD-PHRF-RACE-B

Sail # Boat Name Skipper Club Race Rating Elapsed Time Corrected Time Race Status
97012 BUTTERCUP RODERICK MESSINGER CRA +72 ---------- ---------- DNC
67871 KAIZEN DON LOGAN/ROXANNE CHAN/DAVID CAMERINI NHYC +120 ---------- ---------- DNF
7209 AKAMAI CHRISTOPHER R. BARCLAY MBYC +108 22:52:22 20:06:46 FIN
USA 1009 RENEGADE DENNY BROWNE/JACK FAUCETT KHYC +69 22:52:10 21:06:22 FIN

N2SD-PHRF-RACE-C

Sail # Boat Name Skipper Club Race Rating Elapsed Time Corrected Time Race Status
7335 MARBLEHEAD STEVEN SHRYOCK DPYC +128 ---------- ---------- DNF
USA 61415 CHEEKY TIKI NICK CHRISTOPH OYC +198 ---------- ---------- DNF
57433 CALYPSO JAMES BEARNS SYCLB +210 ---------- ---------- DNC
97904 SOLMATE CINDY WYNNE/JOHN HOGAN DPYC +126 22:12:30 18:59:18 FIN
7453 PROJECT 53 DEREK GAERTNER CRA +129 22:32:44 19:14:56 FIN
56896 TOMOL SUSAN GRIESBACH DPYC +135 23:00:00 19:33:00 FIN
46828 FAIR HAVENS DAVE GRIFFIN DPYC +198 25:30:02 20:26:26 FIN
87437 BON VIVANT RICHARD CASELLI DPYC +192 25:30:12 20:35:48 FIN

N2SD-CRUZ-SPIN-A

Sail # Boat Name Skipper Club Race Rating Elapsed Time Corrected Time Race Status
60814 FREEDOM DAVID NORMANDIN DPYC +66 18:22:39 16:41:27 FIN
61019 ANAIS MATT SOLHJEM PCYC +69 21:05:13 19:19:25 FIN
56862 WIND ROSE WALTER SIMMONS SLBYC +161 19:22:33 20:15:18 FIN
56870 PURA VIDA BOB KENNEDY SPYC +120 23:32:09 20:28:09 FIN
56932 WINDSONG GERRY COPE SWYC +81 19:35:39 27:08:12 FIN

N2SD-CRUZ-NON-SPIN-A

Sail # Boat Name Skipper Club Race Rating Elapsed Time Corrected Time Race Status
46016 ESCAPADE DARRELL SAUSSER MYCLB +132 ---------- ---------- DNF
7303 MISS LORELEI MICHAEL NIGGLI SDYC +152 23:43:08 19:50:04 FIN
56955 WINGMAN SEAN A LEHMANN DPYC +246 18:57:36 29:12:58 FIN

All results are preliminary as of Saturday, July 31st, 2021 22:13:13